top of page
APDP (Ahşap Palet Dolaşım Programı) 
VİZYON & MOTİVASYON

Dünyanın yeni ekonomi vizyonu, küresel iklim değişikliği odaklı yeşil ekonomi modelini öngörmektedir. Bu modelde yenilenebilir enerji, sürdürülebilirlik, geri dönüşüm gibi bazı kavramlar oldukça ön plana çıkmaktadır.

Ahşap Palet Dolaşım Programı; dünyanın bu yeni ekonomi vizyonu ile uyumlu ve klasik kâr olgusu dışında da önemli motivasyon unsurları içeren bir yaklaşımın ürünüdür. 

Kalite ve markalaşma sürecini farklı boyutlara taşıyacak sektörel bir sistem projesi olan APDP'nin ekolojik ve ekonomik referansları herkes tarafından kabul edilebilen somut olgulara ve verilere dayanmaktadır.

Sürdürülebilir dünya ve ekonomi için yaşayan bir doğa gerekir fikrinden hareketle oluşturulan APDP, tüm bileşenlerine kazanç vadetmektedir. 

DENKLEM
yesil cizgi.jpg

DOĞA

YEŞİL ÇİZGİMİZ

Sürdürülebilir bir dünya ve ekonomi için yaşayan bir doğa gerekir. 

APDP
APDP NEDİR

APDP, kullanılmış ahşap paletler konusunda, 2. el piyasasını çevre ile ilgili yasal düzenlemelerle uyumlu hale getirmeyi ve piyasada belirli standartlar oluşturmayı hedefleyen bir geri dönüşüm ve dolaşım programıdır. Yıllık ve daha uzun vadeli planlamalara göre işleyen program, katılımcıları (müşteriler) için öngörülebilirliği ve sürdürülebilirliği desteklemektedir. Firmalara ürün ve hizmet kalitesi konularında bazı garantiler de sunan bu program, klasik 2. el piyasasından pozitif anlamda ayrışan yeni bir çalışma modelidir.

APDP KATILIM

APDP, dolaşımdaki 2. el ahşap paletlerin kullanım ömrünü ve sayısını arttırmak hedefine uygun olan "palet restorasyonu" ve "kalite kontrol" prosedürlerine sahiptir. Müşterilerine kâr ettiren, ekoloji ve ekonomiye katkılar sunan, kalite ve markalaşma sürecini farklı boyutlara taşıyan sektörel bir sistem projesi olan APDP'nin işleyişi aşağıda özetlenmiştir.

Somut veriler üzerinden ayrıntılı bilgi almak için lütfen aşağıda yer alan Katılım Formu linkine tıklayınız.

TEMEL SÜREÇLER
final-pallet kopya.jpg

TOPLAMA ORGANİZASYONU

Lisanslı Toplama

APDP 2. el palet havuzunun talep yönünü oluşturan bu organizasyon, APDP Katılım Formu ve diğer süreçleri...

pallet-repair.jpg

RESTORASYON PROSESİ

Yüksek Kalite Standardı

Otonom Global tüm APDP katılımcılarına  %100 memnuniyet garantisi sunar. Böyle bir iddiayı ortaya koymamızı...

shema tasima.jpg

SATIŞ ORGANİZASYONU

Değişim Güvencesi

Satış organizasyonu, APDP restore palet havuzunun planlı satış işlemlerini kapsar. Sisteme alış yönüyle dahil olan...

FAYDA ve AVANTAJLAR

piled-up-pallets-628596406-55be4b4d51464

FİYAT / PERFORMANS

Yeni (sıfır) ahşap paletler ile tarafımızca restore edilen ahşap paletler; kullanım ömrü, taşıma kapasitesi, istif kapasitesi ve fiyat  kriterleri açısından mukayese edilmiştir, Bu kıyaslama işlemi, restore edilmiş 2. el ahşap paletlerin tam bir fiyat performans ürünü olduğunu ortaya koymaktadır. Söz konusu tabloya alttaki linkten ulaşabilirsiniz.

CEVRE TEKRARLAYICI 3 kopya.jpg

SİSTEM

Sistem, APDP ahşap palet envanteri ve etkin bir veri yönetimi ile sürdürülebilir uzun dönem planlamaları mümkün kılar.

Size özel güncellenebilir planlar, expert desteği gibi unsurlar ile de risk yönetimi ve verimliliğin artırılması konularında sizlere yardımcı olur. 

APDP kalite prosedürleri, maksimum kalite standartları ve ürün değişim garantisi sağlar. Sistem, ticari ve/veya doğa-çevre misyonu olan ulusal ve uluslararası iş birliktelikleri ile sizlere farklı alanlarda avantajlar sunar.

CEVRE TEKRARLAYICI blue.jpg
Dünya sosyolojisi ve ekonomisi
iklim krizini merkeze alan bir
yaklaşım ile yeniden biçimleniyor.
Doğal hayata ve çevreye saygı sadece
bir erdem veya formalite değil yaşamın ve
iş yapabilmenin katı bir koşulu haline geliyor.

DOĞA ve ÇEVRE

Programın doğaya ve çevreye faydaları üç ana başlık altında incelenebilir.

1- Ürün özellikleri açısından 

2- APDP sistem özellikleri açısından

3- Ulusal ve uluslararası iş birliktelikleri açısından.

Ürün özellikleri açısından: Ahşap palet geri kazanımı doğal yaşamın devamlılığı ile doğrudan ilişkilidir. 1 tane 30 yaş üzeri (kerestelik) ağaçtan, ortalama...

Temel Süreçler
APDP Alt butonlar
bottom of page