top of page
TEMEL SÜREÇLER
süreçler devam
final-pallet.jpg

ALIM ORGANİZASYONU

Alım ve Yerinde Onarım

APDP 2. el palet havuzunun talep yönünü oluşturan bu organizasyon, APDP Katılım Formu ve diğer süreçleri tamamlayarak sisteme dahil olan katılımcı firmalardan 2. el palet alım işlemini kapsamaktadır.

Programa satış yönünde giren katılımcı firmalar, sisteme satabilecekleri 2.el ahşap paletleri, APDP Katılım Formu ve diğer süreçlerde belirtirler.

Yıllık bazda bünyelerinde oluşan 2. el palet tipi, türü, sayısı ve bunların stok oluşum periyotları gibi bilgiler APDP sistemine işlenir.

Daha sonra sözleşmelerle detaylandırılan, nitelik ve nicelik olarak kesinleştirilmiş bu ürünler, yine önceden belirlenmiş olan periyotlarda expert raporu doğrultusunda belirlenen nihai fiyatla adresinden alınır.

* 2. el paletleriniz "ahşap hurdası" veya "ahşap ambalaj atığı toplama" kodları ile lisanslı partnerlerimiz aracılığı ile alınır.

pallet-repair.jpg

RESTORASYON PROSESİ

Yüksek Kalite Standardı

Otonom Global, tüm APDP katılımcılarına  %100 memnuniyet garantisi sunar. Böyle bir iddiayı ortaya koymamızı sağlayan en önemli unsur, bizlere yüksek ürün kalitesini garanti eden restorasyon prosesimizdir.

restorasyon prosesine alınan 2. el ahşap paletler, uzman personelimiz tarafından ve kalite prosedürlerine uygun bir şekilde bir dizi işleme tabi tutulur. Paletlerin orijinalitesini bozmadan yapılan bu teknik işlemler (rekondisyon, reformasyon vd.) ürünlerin kullanım ömrünü uzatan ve sağlıklı bir şekilde tekrar dolaşıma girmesini sağlayan en önemli faktördür.

Restorasyon süreci tamamlanan ürünler, kalite kontrol uzmanlarımız tarafından %100 kalite kontrolünden geçirilerek, 4 ana kategori halinde satışa hazır hale getirilir.

Ayrıca restorasyon ünitemizde, taleplere göre özel ölçülü ahşap palet imalatı  da yapılmaktadır.

shema tasima.jpg

SATIŞ ORGANİZASYONU

Değişim Güvencesi

Satış organizasyonu, APDP restore palet havuzunun planlı satış işlemlerini kapsar. Programa alış yönüyle dahil olan katılımcı firmalar, sistemden alabilecekleri restore ahşap paletlerin, marka, ebat, tür, sayı ve  alım tarihlerini, APDP Katlım Formu ile yıllık bazda belirtirler.

Daha sonra sözleşmelerle netleştirilen ve detaylandırılan bu veriler sisteme işlenir. Söz konusu alım periyotları yaklaştığında katılımcı firma ile gereken teyitler yapılır ve adrese ürün teslimatı gerçekleştirilir.

APDP ile tedarik yapmak, fiyat avantajı, değişim güvencesi, kalite standardı ve olumsuz sürprizlerle karşılaşmadan, uzun dönem planlamayı mümkün kılan bir sistematiğe sahip olmak gibi avantajlar içermektedir.

APDP çerçevesinde satışa sunulan ürünler için değişim talebinde bulunabilirsiniz. 

Basit bir değişim prosedürü vardır.

ÜRÜN DEĞİŞİMİ

* Satın alınan paletleri teslim alırken kontrol ediniz veya ettiriniz. Satın alınan paletler içerisinde sözleşmede belirtilen niteliklere uygun olmayan paletler bulunduğunun tespiti halinde, bu ürünleri teslim almadan fotoğraflayarak ve bir tutanak tutarak değişim talebinizi tarafımıza bildiriniz.

 

* Değişim talebinin onaylanması halinde, değişimi talep edilen ürünler bir sonraki teslimat miktarının üzerine ilave edilerek gönderilecektir.

değişim
bottom of page